Британський есмінець HMS Defender прибув до Одеси. 18 червня 2021
ПОВІСТЬ ПРО РОЗБИТЕ КОРИТО
Сьогодні у Чорнім морі, неподалік мису Фіолент у Балаклавському районі Севастополя, стався дивний інцидент, про який російська преса сурмить у такому стилі, що, мовляв, спільними силами чорноморського флоту і катерів ФСБ, з територіяльних вод РФ був вигнаний есмінець Королівського флоту Великої Британії. Нібито його навіть обстріляли і літак скинув бомби по його курсу. Але, як видно з цих повідомлень, "обстріл" есмінця не призвів не те що до пошкоджень корабля, але навіть не вплинув на маршрут його руху. Простіше кажучи, командування Королівського флоту і команда есмінця тільки зі ЗМІ дізналися про те, що їх "обстрілювали" росіяни.
HMS Defender*. Цей есмінець класу D, або Daring ("Зухвалий"), коштував понад 1 мільярд фунтів стерлінґів
Командування британського ВМФ уточнило, що, справді, з Одеси до Батумі йшов новітній есмінець Королівського флоту HMS Defender типу 45. Формально він входить до ордеру (строю) авіяносної групи, котра рухається зараз до Тихого океану через Індійський океан, але есмінець відокремився від групи, щоби взяти участь у низці заходів, котрі відбуваються в Чорному морі.
Цей есмінець, прийнятий на озброєння Королівським флотом, є одним із серії з 6 одиниць і є одним з найновіших і технічно найдосконаліших кораблів на всіх флотах світу. За водотоннажности понад 8000 тонн, він має потужне бортове озброєння, в тому числі й ракети Sea Viper ("Морська гадюка"), здатні вражати будь-які рухомі цілі на відстані до 120 кілометрів. Причім, вони можуть наводитися як на кораблі, так і на літаки. Корабель має можливість запускати по 8 ракет за 10 секунд і одночасно наводити на ціль до 16 ракет.
Тобто, в разі відкриття вогню по есмінцеві, він міг самостійно дістати все те, що могло вийти в море чи перебувати в небі. Але цього не знадобилося просто тому, що жодної загрози есмінцеві не було. Британське морське командування заявило, що, у цім випадку, російська преса поводиться вкрай дивно, бо есмінець йшов міжнародно визнаним маршрутом, прокладеним від Одеси до Батумі, і про жодне порушення російського кордону не могло бути й мови, оскільки він, російський кордон, є за сотні миль від цього місця, і єдиний кордон, що був поруч, це кордон України, до якого РФ не має ніякого стосунку.
Британські військові кажуть, що подібні байки росіяни розпускають реґулярно і, до цього випадку, вони вже розповідали про "обстріл" іншого британського корабля HMS Dragon. Там була приблизно така ж ситуація і екіпаж корабля дізнався про те, що його "обстріляли", теж з преси. Коротше, росіянам тільки дай балалайку - й вони собі навіть руки об неї поріжуть, бо вчасно не можуть зупинитися. Ну, а суть дій есмінця дуже проста: він ішов своїм курсом і в районі мису Фіолент він найближче підійшов до берега Криму, після чого пройшов до Батумі.
Жодного «вимушення» чи «видавлювання» не було у принципі. А росія зі своїми заявами сильно скидається на дрібного, але дуже злобного собаку за сусідським парканом. Він бреше аж виє, аж голос собі зриває, а від напруги робить усяке собі під ноги. Але попри це й далі бреше навіть тоді, коли вже нема на кого гавкати.
З іншого боку, немає сумнівів у тім, що зараз вивчається реакція росіян у небі і на морі на наближення літаків і кораблів НАТО. Між іншим, англійці, в середині 19 століття, вже ставили Московію в колінно-ліктьову позу так, що адмірал Нахімов навіть свій флот утопив у Севастополі. Дивлячись на все це, чомусь згадується приказка про тих, хто забуває історію. Але в Московії її не просто забувають, але переписують начисто, вигадуючи з нуля. От і тут вони вигадали «обстріл». Ну, що ж, путінські мультики ми вже бачили, «космічні» фото з українським літаком, котрий “стріляє” по малайзійському лайнерові, - теж, та ось нових казок завезли... Проте саме в цій російській казці кінцівка відома: «Сидить на порозі стара (рассєя), а перед нею - розбите корито (з якого їв путін)".
“Лінія оборони”
А мокшанці, як завжди, - невдячні скоти: у грудні 2013 року, в сильний шторм, HMS Defender вийшов з Портсмута і пройшов 1100 км до північно-східних берегів Шотландії, щоб зустріти там російську ескадру з шести кораблів разом із авіяносцем «Адмірал Кузнєцов», котрі потерпали від негоди, і супроводити їх у безпечне місце - до затоки Moray Firth, що неподалік міста Inverness, де росіяни стали на якір. Як на мене, радше б вони сіли на ті шотландські скелі!
* * *
"Та дідько візьми!
Британський есмінець не просто пройшов там, де росіянці "не хотіли". Він пройшов у десятимільній зоні Криму.
Велика Британія не просто заперечила факт якоїсь атаки росіянців на корабель. Вона підкреслила той факт, що це територіяльні води України і жодних послаблень на кшталт "звісно, де-юре український, але ж де-факто, обличчя, домовлятися" у питанні "чий Крим" не буде. "Ходили, ходимо і ходитимемо у союзних водах і чхатимемо на всі ваші іскандери". Це найпотужніший сигнал союзника на підтримку України."
Володимир Саркісян
* * *
в історії з Defender, що не змінив курсу на вимогу російських піратів, у незламній повазі до міжнародного морського права й виразному ігноруванні вимог окупантів чітко проявився британський підхід, незле заманіфестований під час Кримської війни (1853-56), котру Росія програла, а цар Микола І, до речі, не пережив. "тонка червона лінія" (за кольором строїв королівського війська) - кілька сотень піхотинців шотландського полку під Балаклавою готувалась стримувати російську кавалерійську атаку. генерал Кемпбелл сказав солдатам: «Наказу до відходу не буде, хлопаки. ви маєте вмерти там, де стоїте» - "There is no retreat from here, men. You must die where you stand". у відповідь пролунало: «Якщо доведеться, то ми готові» - "Aye, Sir. If needs be, we'll do that". тож не дивуймося поясненню міністра оборони Сполученого Королівства Бена Воллеса "королівський флот завжди буде дотримуватися міжнародного морського права і йому НІЩО не буде перешкоджати у мирному проході". тож просто подякуймо Сполученому Королівству! God save the Queen!
Антін Борковський
* * *
Кадр із випущеного російським МО відео, де показаний, як твердять росіяни, прохід HMS Defender повз Крим
Свідчення кореспондента БіБіСі Джонатана Біла, котрий під час інциденту перебував на борту HMS Defender:
ON BOARD HMS DEFENDER
Jonathan Beale, Defence Correspondent
I am on board the warship in the Black Sea.
The crew were already at action stations as they approached the southern tip of Russian-occupied Crimea. Weapons systems on board the Royal Navy destroyer had already been loaded.
This would be a deliberate move to make a point to Russia. HMS Defender was going to sail within the 12 mile (19km) limit of Crimea's territorial waters. The captain insisted he was only seeking safe passage through an internationally recognised shipping lane.
Two Russian coastguard ships that were shadowing the Royal Navy warship, tried to force it to alter its course. At one stage, one of the Russian vessels closed in to about 100m.
Increasingly hostile warnings were issued over the radio - including one that said "if you don't change course I'll fire". We did hear some firing in the distance but they were believed to be well out of range.
As HMS Defender sailed through the shipping lane it was buzzed by Russian jets. The Captain, Vincent Owen, said the ship detected more than 20 military aircraft nearby. Commander Owen said his mission was confident but non-confrontational.
Есмінець HMS Defender ескортує американський авіяносець USS George H.W. Bush у Перській затоці. 2014 рік
HMS Defender. Постріл ракетою Sea Viper**
* * *
😜Спритний Defender Британського флоту йде від глибинних бомб російського аероплана.
Рішуча відповідь РТ всяким бандерівцям. Вимагали фото, відео - будь ласка.
(с) Вал Мишель @VALMICHEL7
____________________
* HMS Defender https://en.wikipedia.org/wiki/HMS_Defender_(D36)
** Sea Viper https://en.wikipedia.org/wiki/PAAMS