субота, 8 жовтня 2022 р.

Юрій Бутусов про марафон мародерів

 



Це ще відбудовувати не почали. Тренуються.
Такого навіть за яника не було.
(з коментарів)
МАРАФОН МАРОДЕРІВ
Подивився вражаюче розслідування* Бігус.інфо про телекомпанію "Кінокіт".
Це просто аморально. Вважаю, що Національне антикорупційне бюро має негайно відкрити кримінальну справу проти керівників офісу президента, які відверто мародерять державний бюджет під час війни.
Схема така:
1. Через початок війни офіс президента забороняє самостійний ефір усім телеканалам і створює "єдиний телемарафон" (який порушує свободу слова, але це окреме питання, розслідування - про корупцію).
2. Виробляти більшу частину контенту для цього "єдиного телемарафону" на всіх "дозволених" телеканалах офіс президента вповноважує державний телеканал "Рада". Але ц ейтелеканал, що має свій значний бюджет та штат робітників, чомусь відмовляється це робити самостійно. Й тому замовляє виробництво телемарафону... комерційній компанії "Кінокіт", яка належить через підставних осіб заступникові голови офісу президента Кирилові Тимошенкові.
3. Платить за це телеканал "Рада" гроші платників податків, 10 мільйонів гривень на місяць - непомірні гроші за контент, що його жене в ефір "Кінокіт". Компанія Тимошенка під час війни добре розкручується за рахунок корупційної неконкурентної змови.
4. Цього не було в сюжеті, але я подивився, а скільки в нас витрачає держава на утримання телевізійних засобів масової інформації у 2022 році. Може, ніхто інший не може робити телемарафону? Ми утримуємо аж чотири державні мовники:
4.1 Суспільне мовлення - 1,873 мільярда гривень (у 2021-му - 2,2 мільярди).
Насправді, один цей телеканал з великим штатом працівників, з кількома потужними редакціями, машинами, багатьма офісами та сучасним обладнанням для всіх видів зйомок мав би бути зобов'язаний робити телемарафон, причім Суспільне це зробило б незрівнянно вищої якості, ніж якийсь "Кінокіт".
4.2. Телеканал ДОМ - 362 мільйони гривень (у 2021-му - 977 мільйонів гривень). Цей телеканал не має ніякого впливу та значення, один з незрозумілих проєктів ОП, що його платникам податків не пояснюють.
4.3. Російськомовний телемарафон FreeDOM - 165 мійльонів гривень. Чи є сенс витрачати кошти платників податків на російськомовний телемарфон, і чи дивиться хтось взагалі й цей проєкт ОП?
4.4. Телеканал "Рада" - 407 мільйонів гривень (у 2021-му - 84,7 мільйони гривень). Завдання каналу - не висвітлення роботи парламенту, а пропаґанда однієї партії, "Слуга народу" та, під керівництвом ОП, боротьба з критиками влади. Чи варто на це витрачати кошти платників податків?
Загалом: 2 мільярди 905 мільйонів гривень платників податків витратить держава на своє телевізійне мовлення у 2022-му році. Для розуміння цін у військовому вимірі - ЦЕ ПРИБЛИЗНА ВАРТІСТЬ ПОНАД 26 ТИСЯЧ КВАДРОКОПТЕРІВ MAVIC-3 (капслок мій. - L.P.-S. ).
Але ці ресурси не використовуються, і ключовий продукт державного мовлення державний канал купує в маленької компанії, яка ніколи не займалось телевізійними новинами, і за 10 мільйонів забиває значну частину телеефіру якимось низькопробним трешем, не соромлячись замість виробництва відеосюжетів зачитувати глядачам з екрану твіти та пости держслужбовців та радників офісу президента. Бо якщо в етері Зеленський, Єрмак і сам Тимошенко - кожні 10 хвилин, то можна робити все. Коли більшість інших продакшенів змушені були закритись через війну, компанія Тимошенка в прибутках.
Впевнений, що за результатами розслідування Бігус.інфо Національне антикорупційне бюро має порушити кримінальну справу проти мародерів, які користуються з війни, щоб заробляти й тягнути з бюджету, тоді як країна по гривні скидаєтся на квадрокоптери, машини, оптику, зв'язок, форму, озброєння, що їх офіс президента не фінансував до війни й не фінансує зараз - бо схоже на те, що для офісу Зеленського власний піар важливіший за перемогу. Оце і є корупція.
___________________
* Мільйони за піар офісу президента отримує компанія, пов'язана із замом Єрмака