Борис Джонсон і його гіркі ліки
З приводу британського Брекзиту є маса думок і міркувань. Німецька й особливо французька преса злорадно потирають руки, спостерігаючи за дуеллю прем'єр-міністра Джонсона і парламенту з приводу того, як виходити з ЕС і чи виходити взагалі.
За останні дні ситуація загострилася до краю. Парламент не дає Джонсонові вивести Британію з ЕС без угоди, але той же парламент порубав усі угоди, що їх вносила на затвердження попередниця Джонсона — Тереза Мей. Тут мимоволі згадуються класичні твори, як-от «Собака на сіні».
Як ми пам'ятаємо, Брезит має набути чинности 31 жовтня, а тим часом Джонсон заручився підтримкою Королеви й вирішив відправити парламент на канікули на п’ять тижнів https://lesinadumka.blogspot.com/2019/09/blog-post_94.html. Парламент через суд визнав такі дії Джонсона незаконними, а відтак зобов'язав оприлюднити секретний план, який описує процедуру розриву партнерських зв'язків із Европою. [Незаконними визнав дії Джонсона Суд Шотландії, чий уряд, програвши референдум за незалежність Шотландії, активно бореться проти Брекзиту. Уряд Джонсона подав апеляцію до Верховного суду Великої Британії, котра апеляція розглядатиметься наступного тижня. Є значні шанси, що вердикт Верховного суду буде позитивним для Джонсона, бо рішення Суду Шотландії - політичне, а не юридичне. Джонсон не порушив закону, призупинивши роботу парламенту: відомі прецеденти, коли новий уряд країни вчиняв призупинення (пророґацію) парламенту, а право англійське є прецедентним. - Л.П.-С.]
Зокрема, з цього плану випливає можливість тримісячного транспортного колапсу в пунктах переходу, перебої в постачанні продовольством і, як наслідок, зростання цін на продовольство, припинення обміну даними між правоохоронними структурами і специфічні проблеми, що очікуються у Північній Ірландії.
З огляду на все це, викликають здивування два ключових моменти. По-перше, Велика Британія мала вийти з ЕС ще в березні цього року. Це не її вибір часу, а так виписано процедури. Але на той час, у Британії розгорнулися баталії навколо умов цього виходу. Прем'єрка Мей транслювала у парламент пропозиції Европи, парламент посилав за відомою адресою і прем'єрку, і Европу.
Тоді ЕС на своєму засіданні відтермінував вихід Британії до 31 жовтня 2019 року. Мей пішла у відставку і прем'єром став Джонсон, котрий якраз і казав, що, якщо не вдасться вреґулювати угоду з Европою, то вихід буде “чистим”, тобто без угоди, і станеться саме 31 жовтня. Усі це знали і, швидше за все, саме бажання припинити кордебалет із Брекзитом, що став зовсім вже безглуздим, і послужило причиною обрання Джонсона.
Але парламент знову став грати у свої ігри, внаслідок чого вже немає жодних угод, Европу вже теж нудить від цієї ситуації й вона змирилася з виходом Британії. Їй вже потрібна визначеність і вписування ситуації у нові реалії, в міру їх настання. Простіше кажучи, 31 жовтня - крайній термін виходу, що його Европа більше не продовжувала.
З іншого боку, самих британців вже давно час лікувати від них самих же. Адже це не хтось інший проголосував за Брекзит, а вони самі, на своєму референдумі. Напевно, в часі ініціяції й підготовки референдуму їм по ТБ і в пресі тлумачили, мовляв, глядіть, ваше рішення коштуватиме грошей саме вам, а далі (впевнений) були викладені пункти з «секретного» плану Джонсона і ще ряд арґументів неґативного характеру, які не ввійшли до його плану. Але тоді вони плювати хотіли на все це. Причому, у винесеному на референдум питанні взагалі не згадувалися жодні умови, угоди чи плани виходу. На хвилиночку, судячи з винесеного на референдум питання, британці голосували саме за жорсткий варіянт виходу, без жодних «угод», навколо яких парламент зараз піднімає ґвалт. Таке було пряме волевиявлення народу Британії, а парламент зараз грає брудну гру, що ніяк не випливає з референдуму.
Отже, те, що Брекзит вдарить по кишенях британців і їхньому добробутові, має стати для них жорстким уроком за бездумне голосування. За все треба платити, і причинно-наслідкові зв'язки не повинні губитися. Те ж саме стосується й парламенту. Пізно пити Боржом, коли нирки відмовили! Треба було оцю активність, суди тощо розгортати тоді, коли питання про Брекзит щойно було поставлене. Але аристократи, що зажерлися, полінувалися тоді ворушити мізками, а тепер розгорнули ганебну метушню, з якої потішаються у Берліні й Парижі. Ціну треба платити й за бездіяльність і чванство, що завадили прийняти правильне рішення набагато раніше. Тепер - пізно.
Борис Джонсон - лікар із гіркою пігулкою, який має все-таки вилікувати цього примхливого хворого. Справді, якщо хворий відмовляється ковтати ліки, треба знайти інше місце, через яке можна їх доставити в організм. Тільки так лікується чистоплюйство й ліва маячня. Іншого способу немає.
Anti-colorados
12 вересня 2019
Джерело: https://defence-line.org/2019/09/boya-dzhonson-i-ego-gorkoe-lekarstvo/12 вересня 2019